
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 20 pF |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 850 µm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Leakage Current | 100 nA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 6 A |
| Number of Channels | 2 |
| Max Reverse Leakage Current | 100 nA |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5 V |
| Clamping Voltage | 14 V |
| Power Line Protection | No |
| Number of Bidirectional Channels | 2 |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 1 mA |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 84 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 20 pF |
Stock: 2334
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.08550 | $0.85500 |
| 50 | $0.06076 | $3.03800 |
| 100 | $0.04318 | $4.31800 |
| 500 | $0.04257 | $21.28500 |
| 1000 | $0.04129 | $41.29000 |
| 3000 | $0.02941 | $88.23000 |
| 5000 | $0.02436 | $121.80000 |
